Projeleri Gör

Mimari Proje

Tecrübeli ve dinamik mimarlardan oluşan ekibimiz  ‘’özgün tasarım’’ ilkesinden vazgeçmeden çağdaş, teknolojik, kent ve çevreye duyarlı yapılar tasarlar.

ALPKON; büyük ölçekli tasarım ve projelendirme hizmetlerini bir bütünlük içinde çözümleyen , kuruluşundan bu yana yaratıcı, araştırma odaklı ve çağın ihtiyaçlarını karşılayacak uygulama deneyimleri üzerinde çalışıyor; toplu konuttan ticari yapılara, büyük ölçekli kentsel tasarım projelerinden dini yapılara dek çok yönlü tecrübesiyle, bir çok farklı projeye imza atıyor.

Yapılan yatırımın optimizasyonu, özenli detay çözümleri, son kullanıcının ihtiyaçlarını görebilen modern tasarım anlayışımız altına imza attığımız yüzlerce mimari projenin temel taşlarını oluşturmaktadır.

 ALPKON mimarları, aynı ofis içerisinde birlikte çalıştıkları, yapı mühendisleri, makine ve elektrik mühendisleri ile sık sık proje toplantıları yaparak en uygun taşıyıcı sistemin seçilmesinden, mekanik ve elektrik detaylarının çözülmesine kadar birçok konuda disiplinleri koordine ederler. 

Bugünün ve yarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek, sürdürülebilir ve kalıcı, yüksek standartlara sahip, estetik değerleri yüksek yapılar üretmeyi ilke edinen ALPKON, insan ile yaşayan ve gerektiğinde onun ihtiyaçlarına göre değişebilen, sürdürülebilir mekânlar kurgulama bilinciyle tasarımlarına yön vermektedir.

ALPKON’da tüm mimari tasarımlar BIM tabanlı programlarda 3D olarak modellenir. 3D mimari modeller; hem avan, kati ve uygulama projelerinin oluşturulmasında, hem de mekanik ve elektrik departmanlarının 3D olarak çalışabilecekleri bir model olarak kullanılır.

ALPKON, yapı mühendisliği, mimari tasarımlar, elektrik ve mekanik tasarımlarının tamamını BIM sistemini kullanrak aynı model içerisinde yapabilen Türkiye’deki ender firmalardandır .