HİZMETLER / PROJE & TASARIM

MİMARİ PROJE

Mimar Sunay YUSUF yönetimindeki atölye de karma kullanım, konut, ticaret, ofis, konaklama, eğitim, araştırma, endüstri yapıları konularında mimari proje hizmeti verilmektedir. Kamu ve özel sektörde önemli projelere imza atan mimari gurubumuz, Alpkon bünyesindeki farklı disiplinlerdeki mühendislik gurupları ile  iç içe çalışmanın üstünlüğü ile idareler, yatırımcılar ve uygulama teknik ekipleri ile de koordine olarakçalışmalarını ulusal ve uluslararası alanda sürdürmektedir.

STATİK PROJE

İnşaat Yük. Mühendisi Çetin GELEKÇİ yönetimindeki Alpkon Statik Proje Departmanı' nda, her türlü üst yapı projesi güncel yerli ve yabancı teknik şartnamelere uygun olarak hazırlanmaktadır. Betonarme ve yapısal çelik yapılar, son teknoloji yazılımlarla sonlu elemanlar metodu ile modellenmekte, lineer ve non-lineer statik ve dinamik yapısal analizler yapılmaktadır. Tekla model ve shop dwg      işleri için gurup içerisinde 5.000 ton/ay kapasiteli ayrı bir  Yapısal Çelik Şefliği de bulunmaktadır.

MEKANİK PROJE

Makine Mühendisi M.Aşkın ALAGÜN yönetimindeki Mekanik Tesisat Departmanında, Sıhhi Tesisat Sistemleri, Yangın Tesisatı, Isıtma ve Soğutma Tesisatı, Su Tesisatı, Duman Egzoz, Gaz Borulama Sistemleri, Hidrolik HesaplarDrenaj Tesisatı, Basınçlı Hava Sistemleri, Atık Su Tesisatı, Havuz Tesisatı, Çamaşırhane Tesisatı, Doğalgaz Tesisatı, Medikal Gaz Tesisatı, Mutfak Tesisatı gibi konularda 2 boyutlu ve REVIT ile 3 boyutlu projeler hazırlanmaktadır.

ELEKTRİK PROJE

Elektrik Elektronik Mühendisi Turan TANGÜL yönetimindeki Elektrik Proje Departmanı' nda OG Trafo, Aydınlatma ve Priz, Kablo Taşıma Sistemleri, Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri, Elektrik Yük Analizleri, CCTV, Jeneratör, Topraklama, Çevre Aydınlatma, Ses ve  Anons, Telefon kapsamındaki tesisat proje ve hesapları 2 boyutlu ve REVIT ile 3 boyutlu olarak yapılmaktadır. 

: Birlik Mahallesi 410. Sokak No: 13 
ALPKON YAPI TASARIM MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK MİMARLIK AŞ
Çankaya / ANKARA
: + 90 312 439 16 13
+ 90 312 439 16 14

HAKKIMIZDA

YÖNETİM

PROJELER

YAZILIM

DOKÜMAN

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Sosyal Simge