HİZMETLER / PROJE & TASARIM

MİMARİ PROJELER

Mimar Sunay YUSUF yönetimindeki atölye de karma kullanım, konut, ticaret, ofis, konaklama, eğitim, araştırma, endüstri yapıları konularında mimari proje hizmeti verilmektedir. Kamu ve özel sektörde önemli projelere imza atan mimari gurubumuz, Alpkon bünyesindeki farklı disiplinlerdeki mühendislik gurupları ile  iç içe çalışmanın üstünlüğü ile idareler, yatırımcılar ve uygulama teknik ekipleri ile de koordine olarakçalışmalarını ulusal ve uluslararası alanda sürdürmektedir.

STATİK PROJELER

İnşaat Yük. Mühendisi Çetin GELEKÇİ yönetimindeki Alpkon Statik Proje Departmanı' nda, her türlü üst yapı projesi güncel yerli ve yabancı teknik şartnamelere uygun olarak hazırlanmaktadır. Betonarme ve yapısal çelik yapılar, son teknoloji yazılımlarla sonlu elemanlar metodu ile modellenmekte, lineer ve non-lineer statik ve dinamik yapısal analizler yapılmaktadır. Tekla model ve shop dwg      işleri için gurup içerisinde 5.000 ton/ay kapasiteli ayrı bir  Yapısal Çelik Şefliği de bulunmaktadır.

YOL & ALTYAPI PROJELERİ

İnşaat Mühendisi Şahan ALPER yönetimindeki Yol ve Altyapı Proje Departmanında,  her türlü karayolu ve demiryolu güzergah  çalışmaları ile kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu altyapı  projeleri 3D ortamda modellenmekte proje, etüd ve ihale hazırlık hizmetleri verilmektedir.

KÖPRÜ PROJELERİ

İnşaat Mühendisi Önder ALPARSLAN yönetimindeki Köprü ve Sanat Yapıları Departmanı' nda köprü, viyadük, tünel, menfez, alt geçit gibi yol sanat yapıları seçilen konvansiyonel, ard germe ve öngerme  statik tasarım esaslarına göre sonlu elemanlar metodu ile modellenmektedir.

LIRA, MIDAS, LARSA, SAP2000 yazılımları ile EURO, SNIP normlarında tasarım ve projelendirme yapılmaktadır.  

MEP-MEKANİK ELEKTRİK PROJE

Elektirik Elektronik Mühendisi A.Turan TANGÜL yönetimindeki MEP Proje Departmanında,  OG Trafo, Aydınlatma ve Priz, Kablo Taşıma Sistemleri, Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri, Elektrik Yük Analizleri, CCTV, Jeneratör, Topraklama, Çevre Aydınlatma, Ses ve  Anons, Telefon, Sıhhi Tesisat Sistemleri, Yangın Tesisatı, Isıtma ve Soğutma Tesisatı, Su Tesisatı, Duman Egzoz, Gaz Borulama Sistemleri, Hidrolik HesaplarDrenaj Tesisatı, Basınçlı Hava Sistemleri, Atık Su Tesisatı, Havuz Tesisatı, Çamaşırhane Tesisatı, Doğalgaz Tesisatı, Medikal Gaz Tesisatı, Mutfak Tesisatı gibi konularda 2 boyutlu ve REVIT ile 3 boyutlu projeler hazırlanmaktadır.

HAKKIMIZDA

YÖNETİM

PROJELER

YAZILIM

DOKÜMAN

ALPKON YAPI TASARIM MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK MİMARLIK AŞ
: Birlik Mahallesi 410. Sokak No: 13 
Çankaya / ANKARA
: + 90 312 439 16 13
+ 90 312 439 16 14
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Sosyal Simge