top of page

PROFİL / FAALİYET ALANLARI

ENDÜSTRİYEL TESİSLER

Yurt içi ve yurt dışında birçok endüstriyel tesis projesinde imzamız var. Türkmenistan Cam Fabrikası, Kırka V. Boraks Pentahidrat Tesisi, Samsun Doğalgaz Çevrim Santrli, Karabiga Termik Santrali, Kütahya Gediz Doğalgaz Dönüşüm Santrali, Mitaş Galvaniz Tesisi, Akdaş Döküm Tesisi, Bakü Star Boru Fabrikası, Limak Çimento Fabrikaları ve Türkmenistan Cam Üretim Tesisi gibi büyük çapta endüstriyel tesis projelerinde mimari, statik, mep  hizmeti verilmiştir, Bir çok teknoloji tedarikçi firması ile partner olarak çalışılmaktadır.

ESKİŞEHİR ETİ MADEN
AKDAŞ DÖKÜM
AKDAŞ DÖKÜM
AKDAŞ DÖKÜM
TÜRKMENİSTAN CAM FABRİKASI
TEPE TÜRKMEN FLOAT GAS LINE
TÜRKMENİSTAN CAM MEP DESIGN
TÜRKMENİSTAN CAM FABRİKASI
KIRIKKALE GE

Havalimanları, metro istasyonları, otobüs terminalleri, karayolu köprüleri, yol ve kavşak tasarımları, araç ve yaya altgeçitler, üstgeçitler gibi birçok ulaşım yapısının tasarım, proje yönetimi ve kontrollüğü konularında kapsamlı hizmet sunulmaktadır. Kabataş-Mecidiyeköy–Mahmutbey metro istasyonları, Türkmenistan 282 köprü projeleri, Aşgabat 59 km yol ve 16 kavşak projeleri, Kırşehir Otobüs Terminali gibi bir birçok projede yapı mühendisliği , mimarlık, mekanik ve elektrik  proje hizmetleri verilmiştir.

ULAŞTIRMA YAPILARI

KABATAŞ METRO
TÜRKMENİSTAN HAVALİMANI
İBB FİNÜKÜLER
TÜRKMENİSTAN ROTARY KAVŞAK
TÜRKMENİSTAN YOL
TÜRKMENİSTAN KAVŞAKLAR
TÜRKMENİSTAN KÖPRÜ
TÜRKMENİSTAN KÖPRÜ
TÜRKMENİSTAN KÖPRÜ
TÜRKMENİSTAN YOL
TÜRKMENİSTAN KÖPRÜ

KAMU BİNALARI

Özel İdare İl Müdürlükleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri Kurumu, Türk Telekom gibi bir çok kuruma tüm disiplinlerde proje ve müşavirlik hizmetleri gerçekleştirilmektedir. Bakanlık binaları, vilayet binaları, fakülte binaları, şehir hastaneleri, okullar, çok katlı otoparklar gibi kamu binalarının mimari, statik, mekanik ve elektrik projeleri ile ihale dosyaları alt yüklenici kullanılmadan tamamen kendi bünyemizdeki mimar ve mühendislerce hazırlanmaktadır.

KIRŞEHİR ÖZEL İDARE
KIRŞEHİR TERMAL OTEL
CUMHURİYET LİSESİ
KIRŞEHİR TERMİNAL
ATILIM ÜNİVERSİTESİ
KAMAN ÖĞRETMENEVİ

Eskişehir Stadyumu, Kocaeli Stadyumu, Adana Hipodromu, Azerbeycan Eurovizyon Stadyumu, Türkmenistan Olimpik Köy kapsamındaki bir çok spor tesisinin statik, mekanik ve elektrik projelerinde görev alan ALPKON, Türkiye Jokey Kulübü'nün 7 yıldır proje ve danışmanlık hizmetlerini de yürütmektedir. Diyarbakır, Adana, İzmit Kartepe, İzmir hipodromlarının gece yarışı aydınlatma otomasyon projeleri firmamızca yapılmıştır.

STADYUMLAR & SPOR KOMPLEKSLERİ

AZERBEYCAN OLİMPİYAT
ESKİŞEHİR STADI
KOCAELİ STADI
AZERBEYCAN OLİMPİYAT
ESKİŞEHİR STADI
ESKİŞEHİR STADI
ADANA HİPODROM
ESKİŞEHİR STADI
KOCAELİ STADI

KÜLTÜR & SANAT YAPILARI

Anıt bina formundaki Türkmenistan Havalimanı VIP Terminal Binası'nın tüm formal kaplama ve yapısal çelik projeleri, imalat ve montaj supervizörlüğü, ortalama yükseklikleri 24 m olan 12 Şehir Anıtı'nın tüm tasarım adaptasyon, üçgen modelleme, statik analiz ve shop drawing hizmetleri firmamız tarafından yapılmıştır. Ankara Temapark statik, mekanik ve elektrik projeleri, Kırşehir ili türbelerinin restorasyon projeleri ile Cirit ve Okçuluk Alanı projeleri de firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

TÜRKMENİSTAN ANIT
TÜRKMENİSTAN ANIT
TÜRKMENİSTAN ANIT
TÜRKMENİSTAN ANIT
TÜRKMENİSTAN ANIT
HAYDAR ALİYEV KÜLTÜR MERKEZİ
ANKARA OSB 1.BÖLGE
KAYSERİ BUZ PİSTİ
TÜRKMENİSTAN HAVALİMANI

Ankara Anatolium, Nata Vega, Taurus, Podium, Eskişehir Vega Plus AVM'lerinin yapısal çelik statik ve uygulama projeleri başta olmak üzere onlarca AVM de firmamızın da imzası bulunmaktadır.

Nata Hasköy AVM'nin statik, mekanik, elektrik, peyzaj ve alt yapı projeleri firmamız bünyesindeki mimar ve mühendisler tarafından hazırlanmıştır.

ALIŞVERİŞ & YAŞAM MERKEZLERİ

NATA HASKÖY AVM
NATA VEGA AVM
TAURUS AVM
NATA VEGA AVM
NATA HASKÖY AVM
TAURUS AVM
bottom of page