PROFİL / FAALİYET ALANLARI

ENDÜSTRİYEL TESİSLER

Yurt içi ve yurt dışında birçok endüstriyel tesis projesinde imzamız var. Türkmenistan Cam Fabrikası, Kırka V. Boraks Pentahidrat Tesisi, Samsun Doğalgaz Çevrim Santrli, Karabiga Termik Santrali, Kütahya Gediz Doğalgaz Dönüşüm Santrali, Mitaş Galvaniz Tesisi, Akdaş Döküm Tesisi, Bakü Star Boru Fabrikası, Limak Çimento Fabrikaları ve Türkmenistan Cam Üretim Tesisi gibi büyük çapta endüstriyel tesis projelerinde mimari, statik, mep  hizmeti verilmiştir, Bir çok teknoloji tedarikçi firması ile partner olarak çalışılmaktadır.

Havalimanları, metro istasyonları, otobüs terminalleri, karayolu köprüleri, yol ve kavşak tasarımları, araç ve yaya altgeçitler, üstgeçitler gibi birçok ulaşım yapısının tasarım, proje yönetimi ve kontrollüğü konularında kapsamlı hizmet sunulmaktadır. Kabataş-Mecidiyeköy–Mahmutbey metro istasyonları, Türkmenistan 282 köprü projeleri, Aşgabat 59 km yol ve 16 kavşak projeleri, Kırşehir Otobüs Terminali gibi bir birçok projede yapı mühendisliği , mimarlık, mekanik ve elektrik  proje hizmetleri verilmiştir.

ULAŞTIRMA YAPILARI

KAMU BİNALARI

Özel İdare İl Müdürlükleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri Kurumu, Türk Telekom gibi bir çok kuruma tüm disiplinlerde proje ve müşavirlik hizmetleri gerçekleştirilmektedir. Bakanlık binaları, vilayet binaları, fakülte binaları, şehir hastaneleri, okullar, çok katlı otoparklar gibi kamu binalarının mimari, statik, mekanik ve elektrik projeleri ile ihale dosyaları alt yüklenici kullanılmadan tamamen kendi bünyemizdeki mimar ve mühendislerce hazırlanmaktadır.

Eskişehir Stadyumu, Kocaeli Stadyumu, Adana Hipodromu, Azerbeycan Eurovizyon Stadyumu, Türkmenistan Olimpik Köy kapsamındaki bir çok spor tesisinin statik, mekanik ve elektrik projelerinde görev alan ALPKON, Türkiye Jokey Kulübü'nün 7 yıldır proje ve danışmanlık hizmetlerini de yürütmektedir. Diyarbakır, Adana, İzmit Kartepe, İzmir hipodromlarının gece yarışı aydınlatma otomasyon projeleri firmamızca yapılmıştır.

STADYUMLAR & SPOR KOMPLEKSLERİ

KÜLTÜR & SANAT YAPILARI

Anıt bina formundaki Türkmenistan Havalimanı VIP Terminal Binası'nın tüm formal kaplama ve yapısal çelik projeleri, imalat ve montaj supervizörlüğü, ortalama yükseklikleri 24 m olan 12 Şehir Anıtı'nın tüm tasarım adaptasyon, üçgen modelleme, statik analiz ve shop drawing hizmetleri firmamız tarafından yapılmıştır. Ankara Temapark statik, mekanik ve elektrik projeleri, Kırşehir ili türbelerinin restorasyon projeleri ile Cirit ve Okçuluk Alanı projeleri de firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ankara Anatolium, Nata Vega, Taurus, Podium, Eskişehir Vega Plus AVM'lerinin yapısal çelik statik ve uygulama projeleri başta olmak üzere onlarca AVM de firmamızın da imzası bulunmaktadır.

Nata Hasköy AVM'nin statik, mekanik, elektrik, peyzaj ve alt yapı projeleri firmamız bünyesindeki mimar ve mühendisler tarafından hazırlanmıştır.

ALIŞVERİŞ & YAŞAM MERKEZLERİ

: Birlik Mahallesi 410. Sokak No: 13 
ALPKON YAPI TASARIM MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK MİMARLIK AŞ
Çankaya / ANKARA
: + 90 312 439 16 13
+ 90 312 439 16 14

HAKKIMIZDA

YÖNETİM

PROJELER

YAZILIM

DOKÜMAN

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Sosyal Simge